Сопот. День на морі

sopot83

П’ять євро за квиток, тридцять хвилин у дорозі – і ось пронизливий до кісток балтійський вітерець збиває з ніг та обпікає холодом щоки. Електрички до Сопоту і Гдині вирушають у бік моря  з  головного вокзалу Гданська кожні півгодини.

sopot10

Тож, удосталь намилувавшись Гданськом, можна урізноманітнити життя, додавши до нього трохи морських кольорів.

sopot76

Маленький Сопот – містечко курортне, веселе й товариське. З усіма належними принадами: з пляжем, з головною вуличкою і щедрим розсипом крамниць та кав’ярень, з ятками дивовижних сувенірів, які так зачаровують, поки милуєшся ними здалеку і так дратують, коли, повернувшись додому, ніяк не можеш адати їм ради, і взагалі зрозуміти, навіщо було їх купувати.

sopot5

Зимове Балтійське море – це головна перлина Сопоту! До моря ще додається свіже повітря з пахощами ялівцю й водоростей, монотонне гудіння прибою і затишна променада уздовж піщаного берегу.

sopot82

sopot15

Втім, затишною вона буде лише за умови, якщо ви завчасно подбаєте про тепле зимове вбрання, бо січнева Балтика буяє крижаними вітрами і не толерує відсутності шапки й теплих рукавичок.

sopot69

Втім, затятих місцевих (і немісцевих також) моржів тутешня негода не зупиняє. Тож заразом можна надихнутися яскравим прикладом здорового життя і загартованості.

sopot68

sopot72

sopot81

Хоча дивитися на тих спортсменів трохи зимно. Та якщо вже до ноги змерзнете, то прямуйте на ковзанку біля пірсі, кілька енергійних кіл – і знов матимете рожеві від тепла щічки!

sopot16

Не оминіть пташиний базар на самісінькому узбережжі.

1002

Розкішні лебеді, чайки, що неквапливо прогулюються у пінному мереживі Балтики і купа туристів, які з дитячим захопленням бігають з фотокамерами і смартфонами між птахами.

sopot14

sopot80

sopot56

sopot65

Пташине товариство більш-менш прихильно, а може птахам просто байдуже, ставиться до людського натовпу, навіть не надто настирливо вимагають смаколиків за кожну зроблену фото.

sopot32

Ще одна місцева принада – білосніжний сопотський пірс, який на сьогодні є найдовшим у Європі дерев’яним морським пірсом.

sopot77

Звичайно, що в пік сезону або у вихідний день пірсом вигулюються  геть усі туристи й мешканці так званого Тримістя (Сопоту, Гданська та Гдині), тож для самотніх прогулянок доведеться обирати дуже вранішній час або у будень.

sopot86

На пірсі розташовані кілька кафе і кав’ярень, тож якщо вам пощастить уникнути величезної черги, то кава з видом на море стане одним із затишних спогадів про польську Балтику.

sopot43

Завітайте ще на старий навігаційний маяк, відкритий для відвідувачів (квитки на вхід платні, зрозуміло). На маяку є оглядовий майданчик, звідки можна помилуватися затокою, пірсом та Сопотом.

sopot2

Ну, і ще з визначних локацій у Сопоті – це Кривий будинок. Покручений у часі і просторі будинок –насправді торговельний центр, який побудували ще у 2004 році на вулиці Героїв Монте-Кассіно, саме цією вулицею всі прямують до моря, тож на своєму шляху не оминути «кривулі». «Кривенька» в будинку тільки фасадна частина, всередині це звичайний шопінг-молл, тільки дрібний.

sopot8

Взагалі Сопіт справляє більш святкове, жваве і радісне враження, аніж Гданськ із своєю цегляною похмурістю.

sopot41

Напевно, вся справа у морі, бо навіть найошатніша міська вуличка й зблизька не зрівняється з морським краєвидом Балтики.

sopot79

Текст: Ольга Карі

Фото: Антон Лазутін, Ольга Карі