Miniatur Wunderland, або Дивокрай у Гамбурзі

museum3

Музей Мініатюр у Гамбурзі насправді ніякий не музей. Це найдивовижніша, найчарівливіша, найзахопливіша і найвражаюча іграшка на світі, гратися і володіти якою воліла б кожна дитина байдуже, скільки тому дітлаху років — три чи сто три!

museum10

Ця фантастична забавка уже обійшлася її власникам у 20 мільйонів євро (розбудова музею триває, тож сміливо додавайте до цієї суми ще 10 мільйонів єврогрошей).

museum6

museum5

Коли двадцять років тому засновники Дивокраю тільки-но захопилися ідеєю створити музейчик мініатюрної залізниці, за кошторисом вся ця радість мала обійтися у два мільйони дойчмарок — сума чимала, але на фоні реальних витрат то таки був дріб’язок!

museum4

Головне враження від Дивокраю: бажання залишитися тут навіки й назавжди, аби спостерігати за мініатюрним життям світу у масштабі 1:87!

museum9

Діорами з маленькими мешканцями зачудовують детальністю: будинки не просто заселені фоновими «умовними мешканцями»: варто лише придивитися до віконечок, провулків, закутків — кожен персонаж на своєму місці, все ретельно продумано.

museum49

museum84

museum37

Життя відтворене із приголомшливою точністю та достовірністю!

museum32

У пасажирських потягах, що проносяться італійськими, німецькими чи швейцарськими залізницями, мандрують пасажири — із своїми історіями і своїми драмами, хтось читає газету, хтось корпається у валізі, хтось залицяється до сусідки, і, здається, доволі успішно!

museum15

museum12

museum55

museum43

У римських квартирах вирує життя: там мініатюрна родина сідає за святковий стіл, тут самотній чоловік нудиться із пляшкою пива перед телевізором, на першому поверсі у квітковій крамниці жіночка купує тюльпани, а в мансарді тим часом тупцяють поліцейські — тут сталося криваве вбивство з моторошним розчленуванням.

museum23

Так, так, Дивокрай — він не про казкових персонажів чи суцільні пасторальні замальовки з венеційської площі Сан Марко чи околиць Колізею. Дивокрай про справжнє життя, тільки в мініатюрі, уся строкатість реальності перенесена у формат 1:87.

museum62

museum69

Придивіться, і побачите тут дорожні затори, страйки, пожежі, і потопельника в річці, і сімейні сварки, і відверте кохання просто неба у соняхах, а ще розкішні курорти, міські нетрі, фестивалі з кемпінгами, строкаті вітрини бутиків та заміські гаражні розпродажі на околицях. Ба більше, у тутешніх мініатюрних мешканців є власних «Світ мініатюр»!

museum73

museum89

museum39

museum20

museum41

museum85

Безсумнівні фаворити Музею: італійські замальовки — Рим, Венеція, Чінкветерра (містечко Ріомаджоре), вулиці Гамбурга з розкішною будівлею Філармонії, яку можна побачити «у розрізі».

museum102

museum103

І, безумовний шедевр — аеропорт. Діорама з ним займає аж дві зали.

museum66

museum65

У першій можна побачити аеропортову інфраструктуру (готелі, паркування, пасажирські термінали та злітну смугу, що працює на arrival — можна помилуватись, як літаки сідають і підрулюють до терміналів і рукавів) та інший зал із жвавим рухом на льотному полі та злітною смугою, з якої кожні десять хвилин здіймаються у повітря мініатюрні лайнери.

museum67

museum68

Таке відчуття, наче спостерігаєш за власним життям під надзвичайно широким кутом зору, калібр дрібноособистого існування змінюється на об’єктивну оптику масштабного плину людського буття.

museum44

museum56

museum28

museum90

Кожна вітрина інтерактивна: натисніть кнопку — і побачите «щось цікавеньке»: господині починають смикати мотузку з випраною і розвішаною над балконами білизною, над площею Сан Марко у повітря здіймаються голуби, закохані зустрічаються і цілуються.

museum13

Усіма діорамами можна помилуватися при ранковому освітленні, денному, у сутінках та вночі — коли вмикаються ліхтарі у містах, сяють віконця в будинках, маленькі водії вмикають фари машин.

museum2

museum72

museum17

museum8

museum47

До речі, власники і засновники музею принципово і на самому початку вирішили, що вітрини з діорамами не будуть відгороджувати склом, бо «за склом» — ти лише відсторонений споглядач, без скла — захоплений співучасник цього буйства мініатюрного життя.

museum91

Крім того, у Дивокраї можна побачити майстерні, де збирають, проектують, масштабують діорами та їхнє технічне оснащення.

museum1

Отже, 300,000 мініатюрних фігурок, понад тисячу рухомих потягів, 15 кілометрів залізниці, 4,000 будівель, 42 літаки і понад півтора мільйона відвідувачів з усього світу! Хто ж придумав Дивокрай? Хто власник цієї найкращої в світі іграшки?

museum76

Це брати-близнюки Фредерік і Герріт Браун та їхній бізнес-партнер Стефан Герц. Не стану вам детально переповідати історію заснування, яку ви і самі можете прочитати на сайті.

museum34

Лише коротко підсумую: дитяче захоплення Фредеріка моделюванням потягів та випадковий візит в хоббі-магазинчик з мініатюрними залізницями у Швейцарії, надихнули його настільки, що цього запалу вистачило, щоб захопити ідеєю музею не лише брата та бізнес-партнера, а й банківських співробітників, які, попри всі очікування, у найкоротший термін схвалили накреслений на коліні бізнес-план і видали позику на початок будівництва Дивокраю. Дорослі ж — це теж діти, знаються на класних іграшках, хіба ні?

museum53

museum93

museum78

Квитки до музею краще купувати заздалегідь онлайн (13 євро з людини), тоді не доведеться стирчати у тутешній «кімнаті очікування». З електронним квитком ви одразу потрапите у Дивокрай.

museum59

museum50

museum48

museum64

museum74

museum51

Якщо ж вирішите купувати квитки на місці, то приготуйтеся ще й посидіти у кімнаті-кав’ярні, поки на електронному табло не висвітиться ваш номер у черзі на вхід (він зазначений у квитку).

museum87

museum29

museum61

Навіть у міжсезоння чекання триває щонайменше півгодини, коли ж мова йде про вихідний день чи у пік туристичного сезону — запасайтесь терпінням, кавою та пундиками.

museum96

museum95

museum97

museum98

Гамбург вартий подорожі хоча б для того, аби побачити Дивокрай, і ви не пошкодуєте жодної секунди про час, протягом якого мандруватимете маленьким світом маленьких людей та їхніх маленьких життів.

museum19

Текст: Ольга Карі

Фото: Ольга Карі, Антон Лазутін

Тревел-партнер подорожі компанія Ready&Go!

rnghamburg