Гельсінкі: п’ять кавових адрес

1000

Фіни й шведи п’ють кави більше, ніж решта заразом узятих європейців. Якщо врахувати, що в усій Фінляндії мешкає людей менше, ніж у Києві, то це загалом виходить дуже багато чашок кави на одного середньостатистичного фіна-кавомана.

helsinki66

В окремі роки кількість кавового зерна, яке закуповує Фінляндія, робить країну не те що європейським, а світовим лідером споживання кави (тут вони повсякчас за перше місце змагаються зі Швецією).

1001

Отже, де у фінській столиці, цьому кавовому раю, шукати високоякісну свіжообсмажену каву specialty, бо ж не заради Старбаксу ми сюди літаком летіли, поромом пливли, ще й трамваєм під’їхали?! Ці п’ять кавових адрес Гельсінкі стануть вам у пригоді.

*

coffeeport13

Johan & Nyström, Kanavaranta, 7 C, Helsinki

Це надзвичайно потужний бренд кава-шопів із Швеції, історія якого почалася у 2004 році із цеху обсмаження кавового зерна. Засновники поставили собі за мету потроху привчати шведів до світлої «обсмажки».

coffeeport5

А крім того Johan & Nyström презентували нову, як на ті часи, модель роботи кавового бізнесу, вони одними з перших у Швеції почали купувати каву напряму у фермерів, оминаючи жадібні руки посередників.

coffeeport8

У 2010 році цех розрісся до кількох кав’ярень у Стокгольмі та двох у Фінляндії. Чарівний вид на затоку з яхтами, хрусткі круассани та найсмачніші коричні булочки (оцей трикутник «Латвія — Естонія — Фінляндія» — то магічне коло довершених пундиків із корицею, чесне слово!).

coffeeport11

Тут можна поснідати, пообідати, ввечері ще й випити келишок вина. Ну, і, звичайно ж, купити фірмової свіжообсмаженої кави, фермерського чаю, книжки про мистецтво кавоваріння.

coffeeport2

У кавовому меню класика, альтернатива, опції рослинного молока для веганів та напоїв з матча.

*

andante4

Andante, Fredrikinkatu, 20, Helsinki

Місцева кав’ярня і поп-ап магазинчик в самому серці Дизайнерського кварталу. Кожні кілька тижнів у вітрині Andante оновлюється асортимент дизайнерських штук місцевих майстрів та брендів: посуд, авторська кераміка, прикраси і таке інше.

andante11

andante7

Крім того, це найвідоміша в Гельсінкі локація з веганськими та сироїдними (raw-food) десертами, втім, любителям солодкої випічки в Andante теж є чим поласувати.

andante6

Тут дуже затишно, світлий інтер’єр, розкішна кава свіжого обсмаження та смачнючі чаї і, звичайно ж, напої на основі чаю матча.

andante3

Майте на увазі, що матча-латте тут готують трохи підсолодженим!

*

relove3

Relove, Sandelsinkatu, 6, Helsinki

Це одночасно і кав’ярня, і концептуальний секонд-хенд. Тут можна пообідати салатами, корисними гранолами-кіноа, з’їсти сандвічів та випити кави, а потім із головою поринути у світ прекрасних уживаних речей та відповідальної моди.

relove6

Навіть якщо полювання на скарби у Relove трапиться невдалим, то завжди можна потішити себе хоча б додатковою чашкою кави!

*

kamono10

Kamome, Pursimiehenkatu, 12, Helsinki,

Kamome в перекладі з японської означає «чайка» — дуже влучна назва кав’ярні у місті, де ти прокидаєшся й засинаєш під крики цих пташечок. Ще й удень відбиваєшся від них, рятуючи свій бутерброд із рибою, якщо раптом спаде на думку пообідати десь у районі порту чи затоки!

kamono11

Дуже затишна невеличка кав’ярня-крамниця-ресторан, де власник зміксував японо-фінську культуру під одним дахом. Відкрив Kamome японець Hideki Ogawa, який більше двадцяти років живе у Фінляндії. В кавовому меню обов’язково матча, чай сенча, класична кава, альтернатива. Замість кави чи чаю можна заказати келих вина, чому ні?

kamono7

kamono6

Крім того, тут також продають усіляки дизайнерські дрібнички — типу підставок для винних пляшок, фартуків чи штопорів. Дуже приємне обслуговування і величезна кількість пташечок-орігамі на столах!

kamono2

Такі чайки точно нічого не вкрадуть із тарілки!

*

artcoffee9

Кaffa Roastery, Pursimiehenkatu, 29, Helsinki

Неподалік від японської «Чайки» розташований цілий кластер: цех обсмаження кави Кaffa Roastery плюс кав’ярня, плюс магазин дизайнерських речей, плюс невеличке кафе.

artcoffee5

А крім того це ще й учбовий кавовий центр Helsinki School of Coffee. Тут можна провести кілька затишних годин, працюючи, попиваючи каву, поїдаючи солодкі пундики, або ж наминаючи повноцінний обід, ще й тринькаючи гроші на чудові книжки, кольорові рушники, свічки, світильники — ну, то вже самі розберетесь, тринькати чи протистояти спокусам.

artcoffee10

artcoffee12

artcoffee13

artcoffee8

Еспрессо тут ідеальний, сама кав’ярня — теж, бо пропонує у меню ще й вино — страшенно люблю і поважаю такі локації. Тут чимала бібліотека кавових книжок, які, на жаль, не продаються, але погортати їх —– будь ласка!

artcoffee4

Каву продають не тільки в чашечках і «з собою», а ще у вигляді пакуночків із зерном, аби вже повернувшись додому ви смакували справжньою фінською кавою з батьківщини Муммі-Тролів.

artcoffee3

Текст: Ольга Карі

Фото: Ольга Карі, Антон Лазутін