Tante Sophie cafe escargot, Львів

1001

Якщо ви не були у львівському равлико-ресторані Tante Sophie, то я навіть і не знаю, чи ви точно були у Львові? Це моє особисте львівське щастя: ранкова запашна кава із сирником у Світі Кави, круассан у Кентаврі, і дюжина запечених равликів у лупатих мушлях у трюфельній олії із скибочками хрусткого багету у Tante Sophie.

sophi22

Іноді, правда, це буває не дюжина, а дві чи три, але моя ненажерливіть виправдана — таких смачних равликів у Києві нема, бо вони саме львівські. На жаль чи на щастя?! Може, це добре, що львівські равлики не почали войовничої експансії на столицю та інші міста, бо все, що стається у Львові, має залишатись у Львові, включно із гіркою порожніх мушельок.

sophi15

Спершу мене закохав у себе інтер’єр, бо всі ті рустикальні пошарпані креденси, стільці в кольорах морських хвиль, ескарготьєрки із спеціальними щипцями для добування равлика з мушлі — це такий трохи декоративний Прованс, але він все одно природній, без надміру, без перегравань.

sophi20

Шо й казати, у Tante Sophie витримали баланс між «приємно оку» і «дуже приємно шлунку».

sophi18

Головна тутешня принада — це равлики! Можна замовити півдюжини, можна дюжину, у мушлях і без, із десятком соусів на вибір — часникова класика, вершки з білими грибами, соус маринара — аж очі розбігаються навсібіч, зголодніти можна просто читаючи меню.

tante24

До речі, якщо це ваш перший візит (я, звичайно, в це не вірю, але всяке буває…), почніть з «ознайомчого», так би мовити, асорті, де в одній ескарготерці принесуть кожного виду равликів.

tante1

Причаровує не тільки наявність фірмового посуду для мушель — вони у Tante Sophie з’явились ще до того, як у київських закладах в принципі почали пропонувати таку страву, як ескарго, а й те, що до них обов’язково подають спеціальні прибори. Це вже вищий клас, як на мій погляд.

tante20

Мушлі ж гарячі, щойно з печі, сходять і булькотять духмяною олією, і щоб одразу почати їх їсти, самою лише виделкою не відбудешся. У щипцях для ескарго дуже зручно тримати гарячу мушельку і добувати з її нетрів їстівного слимака. Соус чи гаряча олія з часником або трюфелем течуть у лунку на тарілці, і ту жирнющу запашну амброзію треба до останньої краплі зібрати з тарілок багетом.

tante3

До півдюжини равликів дають дві скибочки, до дюжини — аж чотири. Раніше ми завжди замовляли ще один багет — з перестороги, що раптом тих кількох скибочок буде замало, щоб зібрати весь соус.

sophi4-1

Але нещодавно дослідили — тієї кількості скибочок, які подають до «шістки» чи «дванадцятки», якраз вистачає, щоб віддавати на кухню чистесенькі тарелі, залишаючи по собі гірку порожніх мушель.

sophi5-1

Окрім равликів Tante Sophie пропонує чимало страв з італійської та французької кухні: жаб’ячі лапки, марсельський рибний суп (до речі, непоганий!), іноді в сезон з’являється різотто.

sophi14

У винній карті багато келишків грайливих, білих, червоних вин за приємною ціною. Десерти тут — важка артилерія, вони дуже солодкі і дуже великі, якщо чесно, навіть після однієї порції равликів подолати їхню Павлову — то треба, напевно, із тиждень поголодувати перед візитом.

sophi23

Тому на солоденьке — краще окремим візитом. Якщо, звичайно, замість меренг вас не причаклує магія гарячих мушель.

Tante Sophie cafe escargot, Львів, вул. Друкарська, 6А

Текст, фото: Ольга Карі