Musafir на Хмельницького, Київ

musafirchik20

Знаєте, як перевірити, чи достатньо розвинена у вас сила волі? Зайдіть на каву в Musafir (той, що на Саксаганського теж годиться!), — і, власне, замовте й випийте тільки каву!

musafirchik8

musafirchik4

Мої вітання, якщо направду спромоглися це зробити, коли довкола чигають офіціанти із тарілками пропахчених прянощами чебуреків, долми чи м’ясних наїдків, і не спокусилися на жодну із цих лагомин!

musafirchik41

Ваша сила волі неабияк вражає, бо моя власна відмирає десь на підступах до парадних дверей ресторану. Щойно ми замовляємо каву —  за мить біля джезви на столі виростає золотава гірка янтиків, поруч з’являється карафка айрану, манти й чебуреки, ще й порція пловчику — щоб кава гарантовано засмакувала!

musafirchik3

До речі, мене досі зачудовують тутешні цупкі чохли на ручках гарячих джезв, щоб вони не обпікали пальці!

mumusafir1

Бахчисарайський Musafir, який в Києві має на сьогодні вже два заклади — мій задавнений улюбленець, із кожним роком він закохує в себе ще більше.

musafirchik51

Але той Musafir, що на вулиці Хмельницького, має одну посутню принаду — тут є справжня цегляна піч, у якій випікають круглий хлібчик та «човники» із начинками — піде.

musafirchik49

musafirchik54

Нам навіть пощастило трохи покрутитися на кухні, подивитися, як роблять ці «човники» та як печеться в Musafir свіжий хліб.

musafirchik46

musafirchik12

Хлібчиком, до речі, пригощають усіх гостей: вони іще гортають меню, а їм уже несуть тепленькі коржики із хумусом та карафку з водою.

mumusafir11

Musafir на Хмельницького непорівняно більший за свого старшого брата на вулиці Саксаганського — тут аж три поверхи, великі просторі зали, світла тераса, тож поступово навіть ми, фанати першого Musafir, полюбили заглядати сюди на гостини.

musafirchik29

Якщо у Musafir на Саксаганського ми вчащали на янтики й плов (годі й порахувати, скільки кілограмів плову з янтиками ми там напорали), то в Musafir на Хмельницького у нас інший фаворит: самоси, трикутні пиріжки із яловичиною, присипані зернятками кунжуту. Можна замовити один пиріжок (він дуже поживний), можна порцію (дві самси, до яких додають зелений салат із кільцями цибулі).

musafirchik21

А якщо ви готові подужати одразу цілу тацю пиріжків, то самоси подадуть на розкішній візерунчастій тарелі, яка сама по собі — справжній витвір мистецтва! Якщо чесно, ми подекуди замовляемо гірку гарячих самосів, власне для того, аби наш стіл прикрашала така пишна тареля. Що не з’їдаємо — просимо запакувати із собою, вдома самоси можна розігріти в духовці, бо щойно споночіє — неодмінно відкриється «друге дихання» на мусафірські пиріжки!

musafirchik28

Кожного літа у Musafir з’являється одна з моїх найулюбленіших страв, язьма — холодний суп на айрані із хрумкою зеленню, огірками й редисом. Язьму роблять трьох видів: з язиком, куркою та вегетаріанську, до супу в компанію аж просяться один-два чебуреки чи янтики. А взимку тут так затишно відігріватися гарячим жирним лагманом чи шурпою. Можна й порозкошувати: умочувати чебурек не в традиційний айран, а у прозорий запашний бульйон!

musafirchik19

musafirchik43

Не проходьте повз манти, тоненьке пружне тісто в яких доведено до найвищого рівня майстерності, і ліплені вручну домашні пельмені татар аши з кефіром чи подрібненими волоськими горішками.

musafirchik35

Щобільшою кількістю кримсько-татарських наїдків ви хочете засмакувати за один візит, тим більше друзів має сидіти за вашим столом. Інакше ризикуєте блискавично проскочити з повного ентузіазму «несіть мені усе, що є в меню» до напівпритомного «очима їв б, але дихати вже не можу — несіть мене додому!».

musafirchik37

musafirchik32

Та пам’ятайте: вже давненько минули ті часи, коли в Musafir на Хмельницького можна було вільно забігти на обід і гарантовано мати, де примоститися на вечерю. Сьогодні в обідню пору тут не проштовхнутися, а у п’ятничний вечір без попереднього резерву (бажано зробити за день) доведеться постояти в черзі або вдовольнитися стравами на винос.

musafirchik18

Спостерігаючи натовп, який вечорами купчиться довкола входу в Musafir, ловлю себе на думці: я вже майже не чую від своїх друзів та знайомих зізнань у тому, що вони іще ніколи тут не були, не їли мусафірських янтиків і ніколи не куштували тутешній кебаб.

musafirchik53

Натомість частіше питають, в якому з двох Мусафірів смачніші чебуреки чи де соковитіша кабірга.

musafirchik33

Що я вам можу сказати, друзі? Найсмачнішим завжди буде той Musafir, де вам пощастить забронювати стіл!

musafirchik5

Musafir, вул. Богдана Хмельницького, 3 (в арці), Київ

Текст: Ольга Карі

Фото: Ольга Карі, Антон Лаза