Radisson Blu Royal Hotel, Helsinki

radissonhelsinki6

Це кругле, майже хоббітівське віконечко під дахом гельсінського готелю Radisson Blu Royal Hotel, мене зачарувало. Здається, я ще ніколи не жила у кімнаті з круглим вікном! Хоч я й шанувальник величезних панорамних «вітрин» (а хто з фотографів їх не любить?), у які з усіх боків в апартаменти заглядає місто, та це віконце якнайбільше пасувало нашій фінській подорожі. Воно обіцяло затишок!

radissonhelsinki23

А це не абищо у тих широтах, де влітку майже не буває темно. То ж я ще раз оцінила переваги «хоббітівського» вікна, коли тільки лише після опівночі на Гельсінкі опустилися легкі присмерки. Фірмові редіссонівські shadowing-портьєри виявились актуальними не тільки для пілотів та членів авіа-екіпажів, а для всіх гостей без виключення! Особливо якщо для гарного відпочинку вам потрібна повна темінь.

radissonhelsinki25

Ще одна фірмова річ від Radisson Blu – це дизайнерські меблі (переважно, стільці), які зроблені скандинавськими дизайнерами спеціально для мережі, як от, скажімо крісло-яйце для данських готелів від дизайнера Arne Yacobsen. До речі, усі стільці, які він зробив для мережі Radisson можна побачити у музеї дизайну в Копенгагені – їм навіть присвячена окрема експозиція.

radissonhelsinki21

radissonhelsinki24

Фінські готелі радо припрошують гостей умощуватися в стільці від місцевого (а отже, дуже крутого!) майстра — Yrjö Kukkapuro. Нордичний дизайн – то вершина мистецтва комфорту, союз краси і зручності, коли ти сів у крісло та відпочиваєш, а не крутишся, мов дзиґа, аби підлаштувати недосконале тіло під досконалий витвір меблевого мистецтва. У фінів з цим просто: комфорт і зручність понад усе.

radissonhelsinki26

Radisson Blu Royal Hotel — ідеальне місце для «калсарікянні», чудового фінського тренду, який дослівно означає «випивати у піжамі без наміру кудись іти».

radissonhelsinki38

Це дуже фінська штука, яка тільки-но починає завойовувати світ. Єдина порада: те, що плануєте наливати у келишок, краще везти з собою, або з українських, або естонських чи латвійських дьюті-фрі.

radissonhelsinki18

Бо алкоголь у Фінляндії дорогий: приміром, пляшка вина у готелі Radisson Blu у Таллінні коштує 8-12 євро, а вже у Гельсінкі 22 євро. Якщо ж бажання «покалсарікянніти» застало вас посеред «білої ночі», прямо в готелі на першому поверсі є цілодобовий куточок із снеками та пундиками. З точки зору правильного харчування це, може, і не найздоровіша у світі їжа, але для вечора «калсарікянні» це те, що треба.

radissonhelsinki11

Корисні сніданки SuperBreakfast по всій світовій мережі  Radisson Blu майже не відрізняються, бо це єдиний стандарт, та усе ж у Гельсінкі мають свої особливі смаколики.

radissonhelsinki28

По-перше, підкопчений лосось, якого подаються на сніданок у всіх без виключення готелях Radisson Blu – саме у Фінляндії найсмачніший.

radissonhelsinki36

Він не жирний, ідеально пропечений та підкопчений, його можна їсти без зупину! Кажу вам як людина, яка замовить на обід лосося тільки у тому випадку, коли у світі скінчиться уся інша їжа. Тут риба смакує фантастично!

radissonhelsinki31

radissonhelsinki29

А ще у Гельсінкі на сніданок подають морошкове варення і печуть надзвичайно смачні  круассани, до яких пропонують вершкове масло та соус із брусниць. Таця з соковитими фруктами, які можна взяти з собою та шоколадні цукерочки на рецепшені – я б за них готелю ще б зірок відсипала!

radissonhelsinki30

Та найбільше мене потішило те, що саме Radisson Blu Royal Hotel, Helsinki став першим фінським готелем у мережі, який відмовився від використання пластикових трубочок, замінивши їх паперовими чи кукурудзяними. Взагалі, готелі сім’ї Radisson Blu потужно задіяні у програмах відповідального бізнесу та дбайливого ставлення до природних ресурсів, тож не дивно, що й тут вони перші!

radissonhelsinki13

Ще одна важлива принада готелю в умовах сучасного хаосу із спекою – кондиціонери. Несподівано межі спекотного літа посунулися і до північної Європи, для якої липнева задуха та +30 на стовпчику стали цілковитою несподіванкою.

radissonhelsinki41

У Фінляндії (а ще в Естонії, Литві та Латвії щонайменше) нема кондиціонерів ані в кафе, ані в магазинчиках, за виключенням великих торгових центрів, ані у кав’ярнях, так само їх нема у дрібних готельчиках.

radissonhelsinki14

Чотиризірковий Radisson Blu Royal Hotel обладнаний і вентиляційною системою (повірте, це теж суттєво!), і потужною системою охолодження повітря. Цінна порада: якщо, тікаючи на північ від спеки, ви не хочете, аби розпечене повітря наздогнало вас і зіпсувало відпочинок – обов’язково уточніть наявність кондиціонера у вашому готелі, адже ця опція далеко не у всіх мережах не передбачена «за умовчанням».

radissonhelsinki7

radissonhelsinki4

helsinki13

Локація готелю – розкішна. Поруч усе! Купа торгових центрів за кілька кроків від головного входу, станція метро, супермаркети, порт з маркетом вуличної їжі та поромами на сусідні острови чи до сусідніх країн, розкішний STOСKMANN, крафотві магазинчики.

radissonhelsinki43

radissonhelsinki10

radissonhelsinki9

А як забракне сил гуляти, то дуже швидко можна дістатися своєї кімнати – головне, прихопити торбинку смаколиків і винця, бо якщо і починати практикувати «калсарікянні», то на його батьківщині!

radissonhelsinki47

Radisson Blu Royal Hotel, Helsinki,

Address: Runeberginkatu 2, Helsinki, Finland

Текст: Ольга Карі

Фото: Ольга Карі, Антон Лазутін