Lady Hamilton Hotel, Stockholm

hotel-ham39

«Дім дивовижних речей, або ніч у музеї»— звучить, як назва захопливої пригодницької книжки, а ще  саме так можна охрестити гостини в стокгольмському готелі Lady Hamilton. Цей чотиризірковий готель в серці старого міста вражає і зачаровує, наче різдвяна казка. Швеція — країна «лагому», життєвої філософії поміркованості.

hotel-ham33

Дослівно «лагом» означає: «не багато, не мало, але в міру, скільки треба». А отже навіть найошатніше обійстя готелю просякнуте практичністю, без хизувань і надміру блиску. Lady Hamilton Hotel справді вишукане місце, але без дрібного бісеру марнославства.

hotel-ham4

Історія невеличкої мережі родинних готелів (сьогодні у Стокгольмі їх три) почалася у 1973 році, коли матір сьогоднішніх власників, пані Майліс придбала перший маленький будиночок, де на той час вже квартирувався готель Ignatius. Той Ignatius і зблизька не був такий презентабельний, в ньому не було гарячої води і весь будинок послуговувався одією ванною кімнатою.

hotel-ham8

Нова власниця із завзяттям пристала до праці, і вже за кілька років готель, якому вона дала назву Lord Nelson, став зразковим помешканням для гостей міста — заразом зросла і ціна на кімнати на цілих 2 крони — з 27 до 29 крон.

hotel-ham26

Чоловік пані Майліс, пан Гуннар, вже на той час був завзятим антикваром і колекціонером старовинних речей шведського побуту, тож у готельному бізнесі своєї дружини він побачив чудову можливість показати світу усі ті чудові речі, які він роками збирав.

hotel-ham37

У 1980 році родина відкрила ще один готель, придбавши одразу три старовинні, але занедбані будинки, які відкрили після реставрації під назвою Lady Hamilton Hotel, на честь знаної коханки британського віце-адмірала.

hotel-ham3

До речі, Швеція має трохи кревних зав’язків із шляхетною шотландською родиною Гамільтонів, представники якої вперше оселились на тутешніх теренах ще у 17 столітті, а один із Гамільтонів навіть потрапив у полон під час битви зі шведами під Полтавою.

hotel-ham6

Отже, Lady Hamilton Hotel на 34 кімнати вщент напханий старовинними реліквіями, антикварними меблями й посудом — мешканцям готелю навіть нема потреби ходити до місцевого музею скандинавського побуту, бо тут усі експонати не тільки у вільному доступі, а ще й без жодних позначок «please, don’t touch».

hotel-ham25

На трьох поверхах зібрано стільки цікавинок, що прогулянці потаємними закапелками та роздивлянню чудернецьких речей можна присвятити кілька годин.

hotel-ham21

hotel-ham23

hotel-ham31

Антикварні креденси, стільці, килими, гойдалки, шафи, височенні годинники з маятниками (прямокутні чоловічі і опуклі жіночі) — все справне, всього можна торкатись, на стільцях сидіти, у кріслах відпочивати, з годинниками звіряти час.

hotel-ham29

Швеція — країна дбайливого ставлення до довколишнього середовища, а отже в готелі ощадно використовують природні ресурси. Наприклад, тут нема електричних чайників, холодильників з міні-баром, цукерками і горішками в щільних пластикових обгортках в кожній кімнаті.

hotel-ham41

Натомість, на кожному поверсі на старовинних креденсах приготовлені чашечки, слоїки з какао, чаєм, кавою, таця з тістечками і один чайник на всіх, якими можна пригоститися протягом дня і ночі.

hotel-ham34

Тож навіть якщо ви заселяєтесь в готель пізньої пори, не голодуватимете аж до ранку.

hotel-ham17

До речі, води в пластикових пляшках ви тут геть не знайдете — у Швеції вода з під крану чиста, смачна і придатна до пиття.

hotel-ham19

В готелі нема електронних ключів — тільки справжні, з величезними кульчиками, що погойдуються на залізних кільцях. На рецепції —старовинний дзвіночок-пуп’янок, щоб викликати персонал.

hotel-ham1

На стінах — оригінальні картини, графіка, а не розмножені копіювальним апаратом репліки. Справді, речі для людей, а не навпаки!

hotel-ham38

hotel-ham35

hotel-ham40

Оскільки у Швеції усі сортують сміття, то у готелі вам пропонують добру послугу: якщо вам не до снаги розібратися із тонкощами сортування, у Lady Hamilton Hotel можете залишити усе своє паперове сміття в кімнаті на столі, а працівники самі за вас правильно розсортують стоси чеків, паперових обгорток, папірців і пакетів з крамниць.

hotel-ham27

На сніданок обов’язково подають оселедці і м’ясні тюфтельки, хрусткий гарячий хліб, варення з морошки, лимонний курд, трохи овочів і запашні круасани, молоко і йогурти, млинці і шафранові пундики.

hotel-ham11

hotel-ham12

hotel-ham13

Єдине, до чого доведеться призвичаїтись — то це бемкання дзвонів баштового годинника на площі, який нагадує про себе щоп’ятнадцять хвилин, вдень і вночі, але запевняю вас: чим більш натомлені від прогулянки ви умоститесь у ліжечко, тим солодшим і міцнішим буде ваш сон!

hotel-ham7

Lady Hamilton Hotel, Stockholm

Storkyrkobrinken 5, Stockholm, Sweden

Текст: Ольга Карі

Фото: Ольга Карі, Антон Лазутин