Житні пиріжки із сиром

ray2

Дуже прості й поживні пиріжки добре пасуватимуть до бульйонів і легких салатів. Та й кавою смакуватимуть незгірше!

ray9

Тісто: 250 г житнього борошна, 25 мл олії з волоських горіхів, тепла вода, дрібка мускатного горіху. Для начинки: 1 пучок молодої зеленої цибулі, 300 бринзи, 100 г сиру з блакитною пліснявою. Додатково: одна столова ложка олії для змащення пиріжків

ray8

Приготуйте тісто: житнє борошно змішайте з тертим мускатним горіхом, влийте в суміш олію, почніть вимішувати. Потроху доливайте теплу воду (вода має бути дуже тепла, майже гаряча, щоб тісто стало еластичним і м’яким). Скатайте з тіста кулю і залиште відпочити на 20 хвилин в теплому місці.

ray5

Для начинки змішайте в блендері посічену цибулю з бринзою та сиром із пліснявою. Розкачайте тісто товщиною 2-3 мм. Спеціальною формою або стаканом виріжте круглі коржики, в середину покладіть начинку, заліпіть краї, а потім виделкою акуратно зробіть відтиски на краєчках. З обох боків змастіть пиріжки рослинною олією (бажано з нейтральним смаком: конопляною чи з волоських горіхів). Випікайте пиріжки у розігрітій духовці 15 хвилин — один бік, потім переверніть їх усі і залиште у духовці ще на 15 хвилин. Готовим пиріжкам дайте трохи охолонути і подавайте на стіл!

Готувала пиріжки Ольга Карі