Десерт «Хлібні крихти»

breadcrumb11

Повна назва цього смачнющого десерту: латвійський домашній смаколик із хлібних крихт. Готувати його дуже просто. Насправді, якщо маєте вдома варення з червоних ягід, домашні вершки і кілька скибочок доброго житнього хліба – вважайте, десерт готовий. Моя варіація має претензію на «хелсі», бо в ній нема рафінованого цукру взагалі. Але є дрібка магічного ризького бальзаму!

Для приготування десерту на дві порції потрібні: 4 скибочки підсохлого житнього хлібу (в ідеалі, домашній на мелясі без додавання коріандру чи кмину, я використовую «Литовський» з Сільпо), 400 гр свіжої чи мороженої малини, 100 гр натурального йогурту, 200 гр жирної сметани (або сиру маскарпоне), 25 мл ризького класичного бальзаму, мелена кориця.

breadcrumb9

Скибочки хліба поріжте кубиками, трошки присипте корицею і підсушіть у духовці до стану міцних сухариків. Подрібніть хліб на крихти, прокатавши його скалкою, або потовчіть у ступі (не в порох і не в борошно, а просто дрібними фракціями). Свіжу малину висипте в каструлю з товстим дном, залийте водою на один сантиметр і приваріть на слабкому вогні. Коли ягода булькотітиме, додайте ризький бальзам. Приварена малина має залишатися рідкою, не варіть її до загуснення. Йогурт змішайте зі сметаною чи маскарпоне і починайте викладати десерт у полумисок шарами: сметана з йогуртом, потім хлібні крихти, знов сметана, приварена малина і знов трошки крихт. Насправді, порядок може бути цілком довільним, тут вже орієнтуйтесь на власний смак.

breadcrumb2

Мій улюблений варіант: тонкий шар сметани, трошки крихт, сметана, крихти тонким шаром, кілька крапель малинового варева і ще кілька крапель сметани! Смачного!

Готувала Ольга Карі