Португальські канікули в ресторані Odessa

od-portugal32

До того вечора я ще мала сумніви, чи треба цьогоріч летіти до Португалії (тиждень, проведений у португальському кварталі Гамбургу, неабияк надихнув на роздуми про подорож до океану).

od-portugal36

Але вже перший шматочок сендвічу «Францезія» переконав мене остаточно — квитки треба бронювати негайно! Де я знайшла у Києві справжню португальську «Францезію»? В ресторані Odessa на гастрономічній вечері від шефа Юри Пріємського, який повернувся з Лісабону до Києва, натхненний Португалією, її лагоминами та її вином!

od-portugal7

Відтоді «Францезія» не йде мені з голови, хоч це й була трохи довільна шефська інтерпретація — тартар із яловичини на скибочці бріошу в гарячому соусі з вина, пива та м’ясного соку, та ще й під келишок червоного Marques de Borba Tinto.

od-portugal13

Серед усіх гастрономічних подій мене найбільше зачаровують авторські вечері, коли шеф і сомельє з командою перетворюють буденний вечір на маленьку смачну виставу.

od-portugal21

І вельми унікальну, бо потому, як із тарілок зникне останній шматочок печеної качки та остання крапля соусу з чорниць та качиних кісточок, вечеря перетвориться на спогад, відтворюваний хіба що на фотографіях. Ці страви не потрапляють в обідню карту ресторану, їх не можна буде пошукати і знайти деінде! Як кажуть: «Один раз — і тільки для вас!»

od-portugal10

Окрім смачнющої «Францезії», я відкрила для себе фантастичне португальське вино — біле Flor de Crasto Duoro, до якого подавали їстівний прапор Португалії.

od-portugal28

Не знаю, наскільки етично споживати державний символ (хоч і не власної держави, але ж…), та цей дивовижний мікс тартару з тунця в пудрі з сушеної малини та базиліку з крихтами бородинського хлібу (це вже «фірмовий підпис» Юри) смакував до вина ідеально! Не кожен день трапляється настільки влучний фуд-пейрінг!

od-portugal33

Бакалао (в’ялена тріска) в печених картопляних шкарлупках, качка з гарбузом та яблуками, маринованими в кориці, кульки ягідного сорбету до п’янкого терпкого порто — у виконанні Юри Пріємського ці смаколики приголомшували тим, наскільки вдало інгредієнти пасували один до одного. Жодної фальші, жодного перебільшення — все на своїх місцях!

od-portugal37

А щодо португальського вина, то ресторан Odessa сьогодні один із небагатьох у Києві, де можна ним засмакувати.

od-portugal16

Бо хоч сьогодні вина Португалії за межами самої Португалії — то більше принада для вузького кола професійних шанувальників, та їм обіцяють вже найближчим часом приголомшливий успіх і світову популярність незгіршу, ніж у французьких та італійських вин, тож тримайте руку на пульсі, пийте порто й vinho verde вже зараз!

od-portugal6

Потім сміливо розповідатимете, що зналися на португальській енології ще до того, як це стало трендом!

od-portugal4

Текст, фото: Ольга Карі