Львів, книги й кава. Нотатки з BookForumLviv

bookforunlviv24

Вперше ми примандрували до Львова так надовго — на цілий тиждень.

lvivmay_37

Одна річ — приїхати на світанку, увесь день безцільно й радісно блукати між кав’ярнями й крамничками, а ввечері умоститись в кріселко інтерсіті й рушити додому, і зовсім інша — опинитися у Львові аж на Форумі видавців, і не просто в ролі акредитованого блогера, а ще й автора, що презентує свою книжку (хоч фізично книга «Рибка дядечка Завена» була іще в друкарні, та книгу на форумі видавництво Темпора вже представило)!

bookforunlviv3

Від Форуму я дуже чекала такого ж потужного електричного струму натхнення, щонайменше такого, як приніс цьогорічний Арсенал. Я чекала книжкових презентацій улюблених й цікавих авторів (в першу чергу — репортажистів), і, звичайно ж, чекала на силу силенну книжкових новинок і знахідок.

bookforunlviv21

Отримала й те, й інше, і навіть більше — ми заледве вивезли зі Львова у валізі й торбинках 17 кілограмів книжок, тому, якщо вже не присікуватись до дрібниць, то BookForum, безперечно, вартий того, щоб його відвідати хоча б раз у житті.

bookforunlviv4

bookforunlviv26

bookforunlviv38

bookforunlviv20

Для мене найбільш вартісною була присутність на Форумі маргінальних видавництв та маленьких книгарень, на чиїх стендах можна було відшукати справжні скарби. От, скажімо, «Казки одного села» видавництва Карпати чи зовсім неймовірну книгу-розвідку А. Зюбровського «Народні традиції випікання хліба» від Інституту народознавства — якби не Форум, я не впевнена, що ці книги в принципі колись би потрапили мені до рук.

bookforunlviv19

Багато книжок продавали з дійсно хорошими й чесними знижками: на стендах видавництв можна було відшукати книги за цінами удвічі нижчими, ніж у магазині.

bookforunlviv9

bookforunlviv10

bookforunlviv25

Надзвичайно приємно зекономлені гроші витрачати потім на каву й львівські смаколики. До речі, мій фаворит цієї львівської подорожі — це панкейки з вершковим маслом та кленовим сиропом у Світі кави.

bookforunlviv22

Відтепер млинці, просякнуті кленовим сиропом назавжди матимуть для мене «присмак» книжкового Львова — після біганини по локаціях із книжковими презентаціями ставала не просто guilty pleasure, а життєвою необхідністю для відновлення сил.

bookforunlviv11

BookForum мав величезну програму, настільки обширну, що, насправді, це я зараховую в мінус. Бо, на відміну від Книжкового Арсеналу, де усі події, включно з ярмарком, презентаціями, читаннями та кураторськими екскурсіями експозицією «Роліт», відбувалися географічно в одному, хай і великому, просторі, Форум Видавців порозкидав свої події по всьому місту.

bookforunlviv17

bookforunlviv8

bookforunlviv7

Начебто і близенько, але хаотично бігати по локаціях, аби охопити весь огром програми — ще те випробування. Тому довелось дуже прицільно прокладати свій маршрут по форумних подіях. Хоч насправді хотілося встигнути всюди! Іноді дивував вибір локацій: скажімо, презентацію книг про Аллу Горську та  Івана Світличного запроторили до манюпусінького музею Шевченка на території Палацу Мистецтв, де заледве могли розміститися два десятки людей — та й то вже сиділи один в одного на колінах.

bookforunlviv5

А охочих послухати Ігоря Калинця, що читав свої вірші-посвяти Аллі Горській, та дисидента Мирослава Мариновича зібралося щонайменше утричі більше людей.

bookforunlviv39

bookforunlviv36

bookforunlviv35

bookforunlviv13

Та зрештою — це було драйвово, натхненно, книжно, пізнавально, важливо і дуже на часі. Львів спонукає до читання, й не тільки у форумні дні. Кількість тутешніх книгарень й букіністів викликає щирі заздрощі, а мандрувати між книжковими крамницями так само захопливо як і тішитися смаками свіжої обсмажки якоїсь вишукано-унікальної кави specialty. А може й більше!

bookforunlviv1

Текст: Ольга Карі

Фото: Ольга Карі, Антон Лазутін